Pruebas de instrumentos

GALERÍA 1:

PERCUSIÓN

Fotografías cedidas por DIVAL.

El 13 y 14 de mayo se celebrará en el Palau de la Música de València el 41º Certamen Provincial de Bandas de Música en el que van a actuar un total de 17 agrupaciones de cuatro categorías.

A continuación podréis ver las diferentes galerías de fotografías de cada día y de cada Banda.

Dissabte 13 de maig de 2017, 10:00 hores

SECCIÓ PRIMERA
90 PLACES

OBRA OBLIGADA: Xàtiva 1707, la ciutat abatuda de David Penadés Fasanar

GALERÍA 2:

Unió Protectora Musical de Vallada
Pasdoble: Giraldillo de Pascual Peris Chirivella
Obra de lliure elecció: Miraculum de Martínez Gallego
Director: Sergio Navarro Bonaviña

GALERÍA 3:

Societat Protectora Musical La Lira d’Alfarp
Pasdoble: El Pintor de Hugo Chinesta
Obra de lliure elecció: El Coloso, Simfonia núm. 4, 1r, 2n i 4t moviments de Ferrer Ferran
Director: Hugo Chinesta

 

GALERÍA 4:

Societat Artístico Musical de Picassent
Pasdoble: Sofía Soler de Martínez Gallego
Obra de lliure elecció: El jardín de Hera de José Súñer Oriola
Director: Víctor Soria Urios

 

GALERÍA 5:

ORQUESTRA INVITADA: Unió Temporal de Músicos de València
Malagueña de Benny Goodman y Ernesto Luce – Naohiro Iwai
Pili Tudela Alcaide de Vicent Pelechano
Bolero per a Lluís de Azael Tormo Muñoz
Autumn leaves de Joseph Kosma
Persis Overture de James L.Hosay
Tico-Tico de Arr Naohiro Iwai
Valencia (bis ) de J. Padilla y Arr. V.Peñarrocha
Director: Rafael Lasso Gómez-Zurdo

 

GALERÍA 6:

ENTREGA DE PREMIS DE LA SECCIÓ PRIMERA

 

Backstage:

 

Dissabte 13 de maig de 2017, 17:00 hores
SECCIÓ SEGONA
70 PLACES

OBRA OBLIGADA: Desde 1903 de Francisco Bort Ramón

 

GALERÍA 1:

Societat Musical La Familiar de Benissanó
Pasdoble: Las arenas de Manuel Morales Martínez
Obra de lliure elecció: Tierra mítica, moviments I, II i IV de Bernardo Adam Ferrero
Director: Francisco Javier Castellano Gómez

 

GALERÍA 2:

Societat Unió Artístico Musical de Sollana
Pasdoble: Como las propias rosas de Valentín Ruiz Gómez
Obra de lliure elecció: Dredred de Andrés Valero Castells
Director: Juan Bautista Soria Medina

 

GALERÍA 3:

Agrupació Artístico Musical Santa Bárbara de Piles
Pasdoble: Leo de Víctor Vallés Fornet
Obra de lliure elecció: Procession to Calvery de Kevin Houben
Director: David Pont Ripoll

 

GALERÍA 4:

Unió Musical Santa Maria del Puig d’El Puig
Pasdoble: Valencianet de Julio Ribelles Brunet
Obra de lliure elecció: El jardín de Hera de José Suñer Oriola
Director: Manuel Járrega Ventura

 

GALERÍA 5:

Unió Musical de La Pobla Llarga
Pasdoble: Levante de Mariano Puig Yago
Obra de lliure elecció: Music of the spheres de Philip Sparke
Director: Joaquín Gericó Trilla

 

GALERÍA 6:

ENTREGA DE PREMIS DE LA SECCIÓ SEGONA

 

Diumenge 14 de maig de 2017, 10:00 hores
SECCIÓ TERCERA
50 PLACES

OBRA OBLIGADA: Bruixes en l’Horta de Miguel Asensi Martín

 

GALERÍA 1:

Asociación Cultural Allegro de València
Pasdoble: Lorena Tomás de Ferrer Ferran
Obra de lliure elecció: Davide e Golia de Ferrer Ferran
Director: Alejandro Ruiz Alegre

 

GALERÍA 2:

Banda Artístico Cultural de Montaverner
Pasdoble: Encuentros de José Rafael Pascual Vilaplana
Obra de lliure elecció: El camino real de Alfred Reed
Director: Luis Carbó Segrelles

 

GALERÍA 3:

Societat Musical Barri de Malilla de València
Pasdoble: Las provincias de Vicente y Arturo Terol
Obra de lliure elecció: Stonage 1r i 2n moviments de Sara Galiana
Director: Daniel Belloví Navarro

 

GALERÍA 4:

ORQUESTRA INVITADA: Orquestra de la Universitat de la Universitat de València
Programa a determinar.

 

SECCIÓ QUARTA
40 PLACES

OBRA OBLIGADA: Obertura 1970 de Juan Pons Server

 

GALERÍA 1:

Associació Música Jove de València
Pasdoble: Valencia de Santiago Lope Gonzalo
Obra de lliure elecció: La ruta del Cid de David Rivas Domínguez
Director: Enrique F. Barrachina Enríquez

 

GALERÍA 2:

ENTREGA DE PREMIS DE LES SECCIONS TERCERA I QUARTA

 

Diumenge 14 de maig de 2017, 17:30 hores

SECCIÓ ESPECIAL
110 PLACES

OBRA OBLIGADA: El milagro de la vida de Bernardo Adam Ferrero

 

GALERÍA 1:

Unió Musical de Benaguasil
Pasdoble: A mi madre de Roque Baños
Obra de lliure elecció: Second Symphony, Op. 44 de James Barnes
Director: Vicente Balaguer Doménech

 

GALERÍA 2:

Societat Instructiva Unió Musical de Tavernes de la Valldigna
Pasdoble: Rabo i tapó de Omar Sala. Estrena
Obra de lliure elecció: Simfonia núm. 1 Kaprekar de Martínez Gallego
Director: Rafael M. Garrigós García

 

GALERÍA 3:

ENTREGA DE PREMIS DE LA SECCIÓ ESPECIAL